Producent maszyn i urządzeń dla górnictwa

   

  ZPU "PEGRAL" Sp. z o.o. jest producentem układaków kabla kombajnowego typu UKT wykonanych z tworzywa sztucznego, stosowanych od 1992 r. w podziemiach kopalń, a także wyłączników awaryjnych typu IWA, stosowanych szeroko w górnictwie węgla kamiennego i w górnictwie odkrywkowym.

  Zakład Produkcyjno Usługowy „PEGRAL" Sp z o.o. rozpoczął działalność w 1989 roku w Mysłowicach. Profilem działalności było przetwórstwo tworzyw sztucznych. W roku 1992, Firma rozszerzyła profil i zajęła się produkcją urządzeń i osprzętu dla górniczych zakładów wydobywczych. Wykorzystując doświadczenie w przetwórstwie tworzyw sztucznych Z.P.U. „PEGRAL" Sp. z o.o był prekursorem w wdrożeniu układaków z tworzyw sztucznych w podziemiach kopalń. W wyniku współpracy z Politechniką Śląską i producentami tworzyw sztucznych, opracowana została technologia wytwarzania i przetwórstwa tworzyw spełniających wymogi przepisów górniczych.

  Zakład posiada dobrze zabezpieczony park maszynowy od wycinarki plazmowej po wysokiej klasy wtryskarki numeryczne. Mamy wysokiej klasy specjalistów i oddanych pracowników.

  Produkty naszej firmy są certyfikowane w wiodących jednostkach badawczych:

  • w Głównym Instytucie Górnictwa
  • FTZÚ Radwanice.

  Dzięki współpracy z tak renomowanymi jednostkami naukowo-badawczymi możemy zaoferować naszym klientom najwyższej klasy produkty spełniające wszystkie normy dla przemysłu górniczego.

  Celem poprawy efektywności i uzyskania odpowiedniego wizerunku naszej spółki podjęto prace mające na celu uporządkowanie i nadanie naszym wszystkim działaniom odpowiedniego poziomu jakości. Dla realizacji tego celu 21 maja 2003 roku firma uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą ISO 9001: 2000, a 18 września 2009 roku certyfikat ISO 14001:2004.

  W roku 2015 uhonorowani zostaliśmy certyfikatem "Firma Godna Zaufania" a w 2016 roku firma PEGRAL otrzymała tytuł "Gepard Biznesu 2016"


  Nasi partnerzy: