• image
  • image

Kontakt

ZPU "PEGRAL" Spółka z o.o.

ul. Huta Rozalii 22
41-400 Mysłowice

tel. (32) 316 40 34
tel/fax.(32) 225 96 32

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Iskrobezpieczny Wyłącznik Awaryjny typu IWA-E

Iskrobezpieczne Wyłączniki Awaryjne typu IWA-E przeznaczone są do współpracy z układami sterowania i automatyzacji taśmowych i zgrzebłowych przenośników górniczych. Służą do zatrzymania przenośnika z każdego dowolnego miejsca wzdłuż trasy odstawy. Wyłączniki Awaryjne typu IWA-E przeznaczone są również do współpracy z układami sterowania i sygnalizacji na trasach transportu podziemnego. Służą w tym przypadku do wyłączenia napędu maszyny z dowolnego miejsca na trasie transportu. Obudowa wyłącznika zapewnia ochronę w stopniu IP56.

IWA-xE

Iskrobezpieczny Wyłącznik Awaryjne typu IWA-E w wersji IWA-xE można stosować w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych, w pomieszczeniach bez zagrożenia wybuchem ”a” jak i w pomieszczeniach ze stopniem „b” lub „c” niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz należących do klasy A i B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego. Styki wyłącznika mogą być wprowadzane do obwodów iskrobezpiecznych klasy ia lub ib.

więcej

IWA-xEB

Iskrobezpieczny Wyłącznik Awaryjne typu IWA-E w wersji IWA-xEB oprócz spełniania powyżej opisanych funkcji IWA-xE posiada dodatkowo zabudowany w pokrętle wyłącznik bezpieczeństwa, który składa się z grzybka oraz mechanizmu jego uruchamiania. Mechanizm uruchamiania składa się z konstrukcji mechanicznej sprężonej z mikroprzełącznikami wyłącznika bezpieczeństwa. Stan wyłączenia "STOP" sygnalizuje zapalona dioda LED.

więcej